SZARLATAN – ostatnia z niepublikowanych powieści noblisty Izaaka Baszewisa Singera już w sprzedaży!
Filtruj
KSIĄŻKA ZA 2 DYSZKI 🚨
Białe futra i inne opowiadania
Fradl SztokZbiór opowiadań Fradl Sztok z 1919 roku ujawnia tajemniczy, prawie zapomniany talent nie tylko w zakresie literatury żydowskiej, ale w całej historii literackiego modernizmu.
KSIĄŻKA ZA 2 DYSZKI 🚨
Rodowód
Ester Singer KreitmanZbiór opowiadań Rodowód Ester Singer Kreitman ukazał się w 2016 roku nakładem wydawnictw Fame Art oraz Teatr NN – Ośrodek Brama Grodzka. Książka prezentuje opis codzienności w polskich miasteczkach żydowskich, realia życia na emigracji, a także niebanalny humor i wyjątkowy zmysł obserwacji autorki. Rodowód to pierwsze tak obszerne tłumaczenie twórczości pisarki na język polski.
KSIĄŻKA ZA 2 DYSZKI 🚨
Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci
Bela Komoszyńska, Marta „Marika” Kosakowska, Mela Koteluk, Natalia Grosiak, Natalia Moskal, Olga StokłosaZbiór opowiadań otwierający przestrzeń do rozmowy dziecka z rodzicem o uczuciach i nie tylko.
Kategoria wiekowa: 5-10 lat
Perły
Izrael Joszua SingerPerły to chronologicznie pierwszy zbiór opowiadań Izraela Joszuy Singera, starszego brata noblisty Izaaka Baszewisa Singera. Zawiera on dziesięć tekstów napisanych przez bardzo młodego Izraela w latach 1916–1922. To właśnie te utwory i ich przedruki w poczytnej gazecie „Forwets” przyniosły autorowi światową sławę.
To proza z najwyższej półki. Mogłaby się przejrzeć w powieści Reymonta, nagrodzonej tylko chwilę później literacką Nagrodą Nobla. Izrael Joszua Singer nigdy Nobla nie dostał. Nagrodę przyznano jego bratu, Baszewisowi. Do dzisiaj trwa spór, który z nich był lepszym pisarzem. Nieznane dotąd u nas opowiadania trafiają do rąk polskojęzycznego czytelnika. Niech ucieszą serce i oko, bo w opisie świata starszy z Singerów nie ma sobie równych.
Remigiusz Grzela, dramaturg, poeta, dziennikarz, kierownik literacki...
Na obcej ziemi
Izrael Joszua SingerNa obcej ziemi jest pierwszym polskim przekładem mistrzowskich opowiadań Izraela Joszuy Singera ilustrujących wielokulturowość ziem dawnej Rzeczypospolitej. Zbiór został wydany po raz pierwszy w Wilnie w 1925 roku. Zróżnicowany pod względem typów narracji, a także podejmowanych tematów, stanowi ewenement w ówczesnej literaturze jidysz, wykraczając poza ramy symbolicznego getta żydowskiego. Opisując złożony splot ludzkich losów, Izrael Joszua Singer w doskonały literacko sposób prezentuje czytelnikowi mieszankę stylów, perspektyw, nacji i religii.